ABD’de hırsız ile polisin nefes kesen kovalamacası

ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı Riverside kentinde 25 Temmuz’da bir hırsız çaldığı minibüsle polisten kaçarken trafiği birbirine kattı.

Nefes kesen kovalamaca, polis helikopteri tarafından anbean kayıt altına alınırken, hırsız çaldığı minibüsle trafikteki birçok araca ziyan verdi.

İki meskende hırsızlık yaptı, kargo minibüsünü çaldı

İHA’nın aktardığında nazaran; Riverside polisi tarafından yapılan açıklamada, birbirine yakın iki meskende hırsızlık olduğu ihbarı üzerine olay yerine giden takımların zanlının bir kargo minibüsünü çalarak kaçtığını tespit ettiği tabir edildi.

Polis kovalamacasında duvarı aşamadı, teslim oldu

Polis gruplarının kargo şirketi çalışanının yardımıyla GPS üzerinden minibüsün yerini tespit ettiği ve peşine düştüğü aktarıldı. Kovalamaca sırasında polisin dur ihtarına uymayarak trafikteki araçlara kasıtlı olarak çarpıp refüjden karşı şeride geçen zanlının, daha fazla ilerleyemeyince yaya olarak kaçmaya başladığı lakin yüksek duvarı aşamadığı için güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtildi.

Tecavüzden hırsızlığa birçok sabıkası var

Yetkililer, 32 yaşındaki zanlının Las Vegas’ta yaşayan Quintin Jarnall Larks olduğunu açıkladı. Zanlının cinayete teşebbüs, haneye tecavüz, araç hırsızlığı, silahlı taarruz, polisten kaçma ve uyuşturucu hususun tesiri altında araç kullanarak yaralanmaya neden olmak cürümlerinden 1 milyon dolar kefalet bedeliyle tutuklandığı bildirildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*