ABD’den milyon dolarlık füze anlaşması

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, JAGM ve HELLFIRE füzelerinin üretimi için Lockheed Martin şirketiyle büyük bir sözleşme imzaladı.

Lockheed Martin tarafından Pazartesi günü yapılan açıklamada; ABD Ordusu’nun, Havadan Karaya Müşterek Füze (JAGM) ve HELLFIRE füzeleri için yıllara sari bir üretim sözleşmesi imzaladığını ve bu anlaşmanın değerinin, devamındaki ek sözleşmelerle birlikte 4.5 milyar dolara kadar çıkabileceğini b

İlk yılında toplam değeri 439 milyon dolar olacak olan sözleşme, Pentagon’un Çin’i caydırma amacıyla stok oluşturmaya çalıştığı hassas mühimmatlar için verilen ilk yıllara sari siparişler arasında yer alıyor.

Mart ayında ABD Başkanı Joe Biden, Pentagon için 842 milyar dolar ve Federal Soruşturma Bürosu, Enerji Bakanlığı ve diğer kurumlardaki savunma ile ilgili programlar için ise 44 milyar dolar talep etmişti. ABD’nin 2024 yılı savunma bütçe teklifi, 2023 yılındaki bütçeye kıyasla 28 milyar dolar daha fazla.

Lockheed Martin gelecek dört yıl içinde, toplam sözleşme değerinin 4.5 milyar dolara kadar çıkmasına olanak tanıyacak üç ek sözleşme imzalanacağını açıkladı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir