AKP’li Belediyenin ihalesi AKP’liye gitti… Omuz omuza ihale: 69 milyon 682 bin 818 lira

Beykoz Belediyesi’nin, “Kültürel, Sanatsal Etkinlikler, Teknik Donanım Ve Diğer Muhtelif İhtiyaçların Karşılanması” adı altında, 16 Ekim 2023 tarihinde düzenlediği ihalenin sonucu belli oldu. Belediyenin 30 Ekim 2023 tarihinde sözleşmesini imzaladığı ihaleyi, 69 milyon 682 bin 818 TL’ye Bilir Turizm Ve Danışmanlık A.Ş. aldı.

Tek geçerli teklifin verildiği ihaleyi alan Bilir Turizm şirket, Ali Bilir ve Esin Ebru Bilir’e ait. Şirketin yönetim kurulu başkanlığını yapan Ali Bilir ise Beykozluların yakından tanıdığı bir isim. 2004 belediye seçimlerinde AKP’den belediye meclis üyesi seçilen Bilir, 2004-2009 yılları arasında Beykoz Belediyesi Başkan yardımcılığı, Beykoz ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği yaptı. Belediye Başkan yardımcılığı ve meclis üyeliği yaptığı yıllarda, bugünkü ihaleyi alan şirketi eşi Esin Ebru Bilir kurdu. Berkan Turizm İç Ve Dış Ticaret adıyla kurulan şirketin adı daha sonra Bilir Turizm olarak değiştirildi.

Ali Bilir’in sosyal medya hesabında, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ile çekilmiş fotoğrafları da bulunuyor.

ALİ BİLİR KİMDİR

Bilir Turizm şirketinin yönetim kurulu başkanı Ali Bilir 1972 Giresun Görele doğumlu. İmam hatip ortaokulu ve ticaret lisesinde okuyan Bilir, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. Dört kitabı bulunan Bilir, 2004 yılında AKP’den Beykoz Belediye Meclis üyesi seçildi. 2009 belediye seçimleri için AKP’den Belediye Başkan aday adayı oldu. Ancak partisi onu aday göstermedi. 2011’de yapılan milletvekilliği seçimleri için de AKP’den aday adayı olmuştu. Bilir 2019-2022 yılları arasında TÜRSAB başkan yardımcılığı görevinde de bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx