Alanyalı emlakçılar muafiyet istiyor

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) 17. Meslek Komitesi Başkanı Emrah Yeşilkaya, emlak sektörünün de kısıtlamadan muaf tutulmasını istedi

EMLAK sektörü temsilcilerinin oluşturduğu ALTSO 17. Meslek Komitesi Başkanı Emrah Yeşilkaya yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“ Alanya ekonomisinin bir nevi lokomotifi olan emlak sektörünün duayenleri ve bu işi hakkıyla yapan değerli arkadaşlarım adına bu açıklamayı yapma gereği duyduğumu belirtmek isterim. Ne acı ki bizlerin yıllardır bu memlekete kattığımız değerlerin birazcık olsa da görülmemesi bizleri derinden üzmektedir. Yıllık yaklaşık 300 milyon Euro ihracat yapan sektörümüzün, bırakın destek paketlerinin içinde yer almamasını, önüne bir sürü engel çıkarılması bizlere ve çalışanlarımıza zarar vermektedir. Bizler de bazı sektörler gibi ihracat yapan bir iş alanındayız. Hiç alakasız bazı iş kollarının pandemi yasağından muaf olmasını hayretle izlemekteyiz. Yine Alanya’mıza yatırım yapmaya gelen misafirlerimizin rahatça dolaşabilmeleri ve bu yatırımı yerinde göstererek satışını gerçekleştirecek olan ve ülke ekonomisine ciddi katkısı olan emlak firmalarının yasak dahilinde olması anlamsız ve bir o kadar da tezattır. Dün ve bugün her türlü sorunlarımızda yanımızda olan ve uğraş veren ALTSO Başkanımız sayın Mehmet Şahin’e de teşekkürlerimi borç bilirim. Bu gün karara bağlanacak olan pandemi yasağının son vaziyetinde, yetkililerin bu durumu anlayarak, tarafımıza müsbet bir karar çıkmasını umut ediyor, tüm meslektaşlarıma ve kamuoyuna saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” ( Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir