Ali Babacan Elazığ’da konuştu: Türkiye’nin değişiminde asli aktör olacağız

ANKARA – DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, parti çalışması kapsamında gittiği Elazığ’da konuştu. “Türkiye’nin değişiminde DEVA Partisi asli bir aktör olacak” diyen Babacan, “Devlette yuvalanmış çeteler de bağımsız ve tarafsız yargıyla karşılaşacak” tabirlerine yer verdi.

‘TÜRKİYE’DE BİZDEN DİĞER İKİ KRİZ ÇÖZMÜŞ TAKIM YOK’

Babacan, “Türkiye’de bizden, takımımızdan diğer iki kriz çözmüş hiçbir grup yok” halinde konuşarak şunları söyledi:

“Konuşmak kolay. Diyor ki, arkadaş ben düzgün sıva ustasıyım. Hangi binayı sıvadın? Yok. Diyor ki, ben âlâ kalıp ustasıyım. Hangi binada kalıp çaktın? Yok. Şu anda ekonomiyi çözeceğim diye ortada dolaşanlar hangi krizi çözmüşler? Gelsinler bir anlatsınlar biz de öğrenelim. Lafla olmaz, daha evvel ne yaptın onu anlat. Onun için biz DEVA Partisi’ni kurduk, bunun için yola çıktık. Bu ülkede bizden öteki hiçbir grubun kriz çözme deneyimi olmadığı için biz yeni bir yol açtık. İnşallah bunu biz çözeceğiz, göreceksiniz. Daima birlikte dürüst ve ehil takımlarla çözeceğiz.”

‘HER SENE 100 BİN KONUT YAPACAKLARDI, NE OLDU?’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı toplumsal konut projesine ait de konuşan Babacan,

“Üç buçuk yıldır Elazığ’ın zelzele konutu problemini çözemeyenler çıkmış konut projesi açıklıyor. Yapamazlar. Büsbütün göz boyama bunlar. 2019’da açıklamışlardı; her sene 100 bin tane konut yapacağız dediler. Davulla, zurnayla açıkladılar, noldu? Artık tekrar konut projesi açıklıyorlar. Taksit taksit ödeyeceksin lakin memur maaşına ne kadar artırım gelirse taksiti o kadar artıracağım diyor. Ne anladın o işten.”

‘205 MİLYAR DOLAR NEREDE?’ DİYE SORACAĞIZ’

Geçen sene bu vakitler 8 lira olan dolar kurunun bugün 18 liraya çıktığını tabir ederek, “Her şeye artırım geldi. Merkez Bankası’nda döviz de bırakmadılar” diyen Babacan, “Hani Merkez Bankası’nın kayıp 130 milyar dolar vardı, meşhur… 130 milyar dolar üzerine bu yılın başında 75 milyar dolar daha sattılar. O para 205 milyar dolar oldu. Artık, ‘205 milyar dolar nerede?’ diye soracağız. Nerede bu milletin alın teri, nerede 205 milyar dolar? Nerede gençlerin hayali?” biçiminde konuştu.

‘BOL KESEDEN VAATLE VATANDAŞIMIZIN KARŞISINA ÇIKMIYORUZ’

Önümüzdeki seçimlerin akabinde orijinal bir sayda açacaklarına vurgu yapan Babacan, şunları söyledi:

“Her alandaki sıkıntıları nasıl çözeceğimizi adım adım hesaplıyoruz. O denli bol keseden vaatle vatandaşımızın karşısına çıkmıyoruz. Çalışıyoruz, hesaplıyoruz, sonra ne yapacağımızı anlatıyoruz. Bu yüzden yarının Türkiye’sinin mimarları bizler olacağız. Türkiye’nin değişiminde DEVA Partisi asli aktör olacak. Bu değişimin kazananı kim olacak? Kazanan; bir telefon bile kendilerine lüks görülen gençler olacak. Kazanan evladına harçlık veremediği için sessizce ağlayan analar olacak. Tarlasına gübre atamayan çiftçimiz olacak. Kazanan siftah yapamayan, elektrik faturasını ödeyemeyen, konutuna çorba götüremeyen esnafımız olacak. Kazanan tüm Türkiye olacak. Yarının Türkiye’sinde tam demokrasinin rüzgârını estireceğiz. Demokrasiyle birlikte hukuk kazanacak, hukuk devleti kazanacak. Böylelikle devlette yuvalanmış çeteler de bağımsız ve tarafsız yargıyla karşı karşıya kalacaklar. Hak yerini bulacak.” (DUVAR)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*