Ali Koç’tan flaş sözler! Aziz Yıldırım, Mesut Özil, Fatih Terim…

Fenerbahçe Lideri Ali Koç, Beyaz TV’de katıldığı programda gündeme ait açıklamalarda bulundu.

Ali Koç’un açıklamaları şöyle:

“Seçimler bir sene daha sonra olsaydı daha net şeyler olabilirdi”

“Filmi geriye sarabilseydik, lider adayı olmak için bir sene daha beklerdim. Gemiyi yüzdürebilmek için maddi manevi dokunuşlar gerekiyordu. Keşke o dokunuşların sonunda birtakım şampiyonluklar olsaydı. Seçimler bir sene daha sonra olsaydı daha net şeyler olabilirdi. Birtakım olaylar oldu geçmişte bir sene evveline gidersek. Kısmet buymuş.”

“Aziz Yıldırım konusuna girmek istemiyorum”

“Aziz Yıldırım konusuna girmek istemiyorum. Birlikte çok yayına çıkmak istedim, olmadı. Bir arada dayanılmaz gayret verdik. Öteki kulüplerin başına bu olay gelse, Fenerbahçe üzere ayakta duramazlardı. Ameliyatında not bile yollamamam, durumun ne kadar acı olduğunu gösteriyor.

” Fenerbahçe hakkı en çok yenen kulüptür”

“2011’den bu yana baktığımızda Fenerbahçe, telafisi olmayacak biçimde hakkı en çok yenen kulüptür.”

“Hakkımızın yenmesine sebep olamaz”

“Sayın Ali Şen periyodunda başlayan biz ve başkaları… Bir ayrıştırıcı öge oldu ve buna katılıyorum. Bugün birebir şey öbür kulüpler için de geçerli olmaya başladı. Ancak bu, hakkımızın yenmesine sebep olamaz.”

“Birilerinin çıkıp konuşması lazım”

“Türk futbolu, bir kent grubunun etrafında dönüyor. Bu tehlikeli. Bu, o ekip için de çok tehlikeli. Birilerinin çıkıp konuşması lazım. Niçin yalnızca biz konuşuyoruz?”

“Artık ifşa etme zaman”

“Torpille hakem atanıyor şu an. Bu hakemler niye atanıyor? Tahminen de önümüzdeki 10 yıla hizmet etmesi için. Artık ifşa etme vakti. Biz buna müsaade vermemeye çalışacağız. Bizim konuşmamız bir tahlil olacak mı? Tahminen olmayacak lakin vicdanımız rahat yatacağız.”

“İki tarafın da hayrına olacak şeyi yapacağımızı düşünüyorum”

“Mesut’un kendisiyle konuşmadık. Menajeriyle bir konuşma yapıldı. İki tarafın hayrına olacak şeyi yapacağımızı düşünüyorum. Bizim 100. yılda şampiyon olmaktan diğer bir gayemiz yok. Mesut’u yeniden olsa tekrar alırdım. Fırsattı. Büyük bir maaşı vardı ve kalan maaşın yarım dönemi Arsenal ödeyecekti. Kendisi arzuladı, biz istedik. Mesut Özil üzere bir ismi kim istemez. Bazen tutuyor bazen tutmuyor. Mesut da buraya gelip bu türlü olsun istemez. Üst üste sakatlıklar yaşadı ve bu türlü oldu.”

“İsmail hoca misyona kayıtsız koşulsuz geldi”

“İsmail hoca vazifeye kayıtsız koşulsuz geldi. Kendisi geldiği vakit, önümüzdeki dönem için üst seviye ve dünyaca tanınan bir hoca aradığımızı biliyordu. Bu isimlerden birinin Löw olacağını da söyledik. Ben ve idarem geriden dolaşıp iş yapacak beşerler değiliz. İsmail hocanın oynattığı oyunla ekip ruhunu inşa etti. Samandırayı anahtar teslim verdi. Şapka çıkartmaktan diğer yapacak bir şey yoktu. 10 numara 5 yıldız bir iş çıkarttı.  Ben kendisine ve grubuna sonsuz teşekkür ediyorum. İsmail hoca moral açısından bizi tabandan aldı ve kazanma alışkanlığı yakaladı.”

“Hapse kadar giden yollar var”

“Spor yasası çıktı. Bize nazaran gerçekçi ve uygulanabilir bir yasa değil. Spor yasasında biz denk bütçeden sorumluyuz. Mahpusa kadar giden yollar var. Borcun tarifi yok. Biz bütçeyi yaptık, dönem başladı. Yayıncı kuruluş ödeme yapmadı. Onlar sorumlu değil biz sorumluyuz. Zorlayan sebep, Covid. Tekrar biz sorumluyuz.” 

“Aday olmayı düşünüyorum”

“Kulüpler Birliği Genel Şurası’nda aday olmayı düşünüyorum. Genel konsey var haziranda. Liderlerimizin takdiridir. Bütünsel olarak yarar sağlayacağımızı düşünüyorum.”

“Kulüpler Birliği’ne gereksinimimiz var”

“Federasyonda yeni bir seçim var. Lider kadar idare konseyinin kimlerden oluştuğu da kıymetli. Futboldan anlayanların, futbol için kalbi atan insanların olması lazım. Futbolun paha zincirini etkileyen beşerler olmalı. Dört kulübün de belirleyeceği bir lider adayı da olabilir. Son dönemeçteyiz. Şuraların da sayın Ahmet Işık Çebi’nin de dediği üzere büsbütün değişmesi lazım. Tarihin en makus federasyonundan bahsediyoruz. İnşallah Kulüpler Birliği olarak federasyondaki başkanlık seçimi için bir aday çıkartabiliriz. Türk futbolunun gelişmesi için Kulüpler Birliği’ne muhtaçlığımız var. Fatih Terim’in adaylığını takviyeler miyiz? Hayır.”

“Ben, Beşiktaş’ın hakkını savunmadım”

“Beşiktaş’a karşı hürmet ve sevgide hiçbir vakit kusurum olmadı. Geçen yılın sonuna bir dönelim. Gerek lider düzeyinde gerek yönetici düzeyinde gerekse futbolcu düzeyinde bize imalı iletiler verildi. Oradan bir hüznümüz var. Bu seneye dönersek, Ahmet Işık Çebi lider açıklamalarda yaptı ben o denli demedim diye. Lakin bana o denli gelmiyor. Sebep, benim yaptığım basın toplantısında TFF’nin Trabzonspor’a bakış açısını gösteren bir örnek. Normal kurallarda Antalyaspor maçının iptal olması lazımdı. Hukuk süreci vardı Beşiktaş maçıyla ilgili. Ben, Beşiktaş’ın hakkını savunmadım. İşin garipliğini söz etmek için söyledim.”

“Bizim futbolcumuz satılık değil”

“Kim Min-Jae son yıllarda Fenerbahçe’ye gelmiş en güzel oyunculardan biri. Vitor Pereira’nın ikramı. Ameliyat oldu. Buradan çok şad. Şu ana kadar gitmesi için somut bir şey yok. İnanıyorum ki bir sene daha burada kalır, Dünya Kupası’nı geçirir. Gidecek daha çok yolu var. Biz onu elimizde tutamayacağımızı bilerek aldık.”

“CSKA Moskova Mert Hakan için resmi teklif yapmadı”

“CSKA Moskova Mert Hakan için resmi teklif yapmadı. Bizim futbolcumuz satılık değil. Bizim kontratlı oyuncumuz için görüşmeler yapılıyorsa menajerler aracılığıyla, hukuksal müracaat yapacağız. Satmayı düşünmüyoruz fakat absürt bir şey gelir, bakarız.”

“Ozan Tufan için geçen sene Beşiktaş’tan ilgi vardı”

“Ozan Tufan için geçen sene Beşiktaş’tan ilgi vardı bu sene yok. Bu dönem 4, en fazla 5 transfer yapacağız. Hocalarımızla konuşacağız. Önemli bir planlama var.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*