Çankaya’da çöpler sokakta kaldı

Çankaya'da çöpler sokakta kaldı
Çankaya'da çöpler sokakta kaldı

Belediye ile işçiler zam konusunda anlaşamadı. Vatandaş attığı çöplerin sabah toplanmadığını gördü. Başkent Ankara’da çöp konteynerleri, yollar, kaldırımlar çöple dolup taştı. CHP’li Çankaya Belediyesi ile Genel-İş Sendikası 7 aydır yürüttüğü toplu iş sözleşmesi görüşmelerini tamamladı, el sıkıştı. İddiaya göre işçiler günlük 175 TL brüt ücret talep ederken, sendika 160 TL’ye imza attı. Ancak işçiler anlaşmayı protesto etti Çöp toplamayarak tepkilerini gösterdi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de sosyal medya hesabından açıklama yaptı. “İkramiye ve sosyal haklarla artış oranı yüzde 40 oldu. Buna rağmen bazı işçilerimiz eyleme geçti ve gece çöpler toplanmadı. Çankayalılardan özür dilerim” dedi.

Ankara’nın en sık kullanılan yollarından Gazi Mustafa Kemal bulvarında da durum farklı değildi. Çöp poşetleri hem kaldırımlarda hem de yol aralarında üst üste birikti. Vatandaş da duruma tepkiliydi.

Öğle saatlerindeyse Ankara Büyükşehir Belediyesi devreye girdi. Zabıtaların eşlik ettiği temizlik ekipleri, Çankaya’da biriken çöpleri toplamaya başladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*