Cenk Ergün’den Joao Pedro açıklaması

Galatasaray Futbol Yöneticisi Cenk Ergün, “İstifanızı veriyorsanız, verirsiniz. Onun kabulünü de beklemezsiniz. Çeker gidersiniz. Münasebetiyle hem mana olarak yanlış hem de gerçekleri yansıtmıyor. Bu türlü bir olay gerçekleşmedi” dedi. Ergün ayrıyeten Fenerbahçe’nin de teklif verdiği Joao Pedro hakkında konuştu.

Galatasaray Kulübü Futbol Yöneticisi Cenk Ergün, sarı-kırmızılı grubun MOL Fehervar maçı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Hakkında çıkan istifa haberlerinin gerçekleri yansıtmadığını belirten Cenk Ergün, “Avusturya kampında ikinci hazırlık maçımızı yapacağız. Bunlardan bağımsız olarak bugün esasen hepiniz de öğrenmek için beni aradınız. Tek tek karşılık veremedim. Temelsiz bir haber oraya çıktı ve devamı da geldi. Birinci başta benim kelamda istifamı verip, liderimizin bu istifayı kabul etmediği istikametinde bir haber çıktı. Zati istifa nasıl bir kurumdur, istifanızı veriyorsanız, verirsiniz. Onun kabulünü de beklemezsiniz. Çeker gidersiniz. Münasebetiyle hem mana olarak yanlış hem de gerçekleri yansıtmıyor. Bu türlü bir olay gerçekleşmedi. Öğlenden sonra da son dakika haberi girdi. Bu sefer de istifamı verdiğime ve kamptan ayrıldığıma dair. Bu iki olay da gerçek değil. Zati karşınızdayım. Kadroyla birlikte geldim. Birçoğunuzla birkaç gündür sohbetler ediyoruz. İlerleyen günlerde de olacak. Şu an ekiple bir arada Avusturya’da kamptayım. Lider ve idare tarafından bana verilmiş misyon doğrultusunda kadroyla, hocayla, oyuncularla beraberim. Burada elimizden geldiğince ekibimizi en uygun formda hazırlamak için burada bulunuyoruz” sözlerini kullandı.

“GALATASARAY’A HİZMET ETMEK BENİM İÇİN HER VAKİT ŞEREFTİR”

Galatasaray’a hizmet etmenin kendisi için her vakit kıymetli olduğunu belirten Ergün, “Buradayım. Sonuçta bir misyon dağılımıdır. Anları, vakitleri, yoğunluğu değişebilir. Ben bu sefer başından beri daha çok gruba yakın hareket ediyorum. Münasebetiyle transfer görüşmeleri de devam ediyor. Sizlerin de gördüğü ve takip ettiği kadar şu manasıyla o kadar da içerisinde değilim. Fakat dediğim üzere bu bir vazife dağılımı. Bu öyledir, bugün böyledir. Yarın da nasıl olacağı idaremiz tarafından belirlenir. Şöyle söyleyeyim. Devam eden bir süreçti. Ben aslında vazifeye başladığımda da ilgi gelmişti. Bu vazife içerisinde de hem liderimiz hem de Sportif AŞ Başkanvekilimiz Erden Timur da sürecin içinde bulundular. Hatta son kesin kararın verildiği, muahedenin olduğu anda liderimiz Dursun Özbek, oyuncumuz Marcao ve menajeri bulunmaktaydı. Dediğim üzere bunlar birer süreçtir. Bu süreçler dahilinde bizler de elimizden geleni yapacağız. Ben Galatasaray Spor Kulübü’nün vazife vermiş olduğu bir çalışanım. Bunun yanında divan heyeti üyesiyim. Münasebetiyle Galatasaray’a hizmet etmek benim için her vakit onurdur. Bana uygun görülen, verilen misyon neyse ben onu her vakit yaparım. Bu bugün böyledir, yarın farklı formda olur. Bunlar bir kırgınlık, keder yaratmaz” biçiminde konuştu.

“UFAK BİR TANSİYONDU, GEREKTİĞİ HALDE, DOSTÇA KAPATILDI”

Kerem Aktürkoğlu ve Van Aanholt ortasında yaşanan olay hakkında da konuşan Cenk Ergün, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Futbol temasın olduğu bir oyun. Bir biçimde birinin canınız acıyabiliyor. Başka taraftan da bazen arkadaşınıza ya da rakibinize istemeden ziyan verdiğiniz anlar oluyor. Bu da bunlardan biriydi. Küçük bir temas. Onun gerisinden gerçekleşen bir temas da yok. Ufak bir tansiyon artması. Arkadaşlar ortaya girdiler. Akşamında hem oyuncularımız açıklamalarını yaptılar hem de Van Aanholt ekibin karşısında fikirlerini anlattı. Münasebetiyle şu açıdan bakabiliriz. Olumlu olarak ortada bir hırs, istek var. Bu bizim için değerli. Bunun karşıtının yaşanması halinde bizim tasamız olması lazım. Doğal ki bu hırsı da denetimli tutabilmek lazım. Hepiniz bildiği, manzaralardan de aşikâr olduğu üzere ufak bir tansiyondu. Gerektiği halde, dostça kapatıldı. Birkaç saniyelik imgeyi oradan aldığınız vakit nahoş imgeler olabilir. Lakin olayın tamamına bakmak lazım.”

ÖMER VE AYTAÇ’IN GÖRÜNTÜSÜ

Ömer Bayram ve Aytaç Kara’nın idman anında kameralara yansıyan imgelerine de değinen Ergün, “Futbol 90 dakikalık bir oyun. Oyuncu yorulduğu vakit, biraz dinlediği vakit bu oyuncu koşmuyor, eli belinde mi duruyor diyeceğiz. İkisi de hem Galatasaray’a hem de Türk futboluna hizmet vermiş arkadaşlarımız. Onlarda kendilerinden istenileni misyon verildiği taktirde, yapabileceklerini göstermişlerdir. Münasebetiyle bunu da ağır hazırlık kampının ortasındaki küçük bir istenmeyen imaj olarak alalım. Kendileri de bunun neye sebebiyet vereceğinin farkındalar. Hasebiyle bizim bir şey söylememiz gerek kalmadan gerekeni yaparlar.

“JOAO PEDRO TRANSFERİNDE SÜREÇ DEVAM EDİYOR”

Joao Pedro transferinde sürecin devam ettiğini söyleyen Ergün, kelamlarını şöyle noktaladı:

“Devam eden bir süreç var. Borsaya da açık bir kulüp olduğumuzdan ötürü, ikinci basamağa geçildiği taktirde açıklanacak durumlardır. Fakat sürecin devam ettiğini size söyleyebilirim.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*