CHP’li Faik Öztrak yerel seçim için iddialı açıklamalarına bir yenisini daha ekledi

Genel seçimlerden önce vatandaşlara hayal satan CHP, çizgisini bozmadan devam ediyor.

Son olarak CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin İzmir Çeşme’deki ilçe kongresinde konuştu.

Kongreye İzmir milletvekilleri Tuncay Özkan ve Yüksel Taşkın da katıldı.

Daha önce yerel seçimlerde “Tarih yazacağız” açıklamasında bulunan CHP Parti Sözcüsü Öztrak’tan iddialı bir açıklama daha geldi.

“Konya’yı bile alacağız”

Öztrak, 14 mayıs seçimlerinde iki milletvekili çıkarabildikleri Konya’yı bile alacaklarını söyledi.

Öztrak konuyla ilgili şunları söyledi:

“Seçimleri kazanamadık. ‘Biz kaybetmedik’ dediğimiz zaman kızıyorlar. Yere düşüp kalkamıyorsanız kaybetmişsinizdir. Kongrelerimizle ayağa kalkıyoruz. Yerel seçimlerde tarihi başarıya imza atacağımıza inanıyoruz. Bu sefer Bursa, Balıkesir ve hatta Konya’yı bile alacağız. Göreceksiniz!”

“Duygusal kopuş karşı tarafta yaşanıyor”

Öte yandan CHP içerisinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun istifasını isteyenler seçmende duygusal bir kopuş olduğundan bahsediyordu.

Ancak Öztrak için durumun öyle olmadığı görüldü.

Öztrak, “Duygusal kopuşun en büyüğü karşı cephede yaşanıyor. Güvendikleri tek şey bizi darmadağın etmek. Biz hep birlikteyiz, bu seçimi alacağız. Bu yıl bizim yüzüncü yılımız. Bu yüzüncü yıl CHP’liler olarak büyük bir coşkuyla kutlayacağız.” dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Çeşme’de konuştu

Kılıçdaroğlu’nun aldığı oyu vurgulamayı sürdürdü

Onlarca seçim kaybedilmesine rağmen parti tabanından gelen istifa çağrılarına kulak tıkayanlardan biri olan CHP Sözcüsü Öztrak, “Bu seçim bir aşamaydı 2024’teki seçimler ile sonuçlanacak. Karşı tarafa yenilgi yaşatabilirsek her şey değişecek. Bu seçimde genel başkanımız, Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu 25.5 milyon seçmenin oyunu aldı. 30-35 milyon oy olarak AKP’nin gidişinin önünü açacağız” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx