Denizli’de kayıp iki gencin cinayetiyle ilgili vahim ayrıntılar ortaya çıktı

Denizli Emniyet Müdürlüğü, öldürülerek su kuyusuna atılan iki gencin cesetlerini arama çalışmalarına ait imgeleri paylaştı. 24 metre derinliğindeki su kuyusuna atılan gençlerin kuyuya atılmadan evvel yakıldıkları ortaya çıktı.

Denizli’de 6 gün evvel ortadan kaybolan 17 yaşındaki İsmail Yalçın ve 19 yaşındaki Hasan Akköse’nin öldürüldüğü, cansız vücutlarının ise Serinhisar ilçesinde bir su kuyusuna atıldığı belirlenmişti.

Denizli Emniyet Müdürlüğü 24 metre derinlikteki su kuyusunda bulunan iki cesedi çıkarma çalışmalarına ait imgeleri kamuoyuyla paylaştı. Yapılan açıklamada iki gencin vücutlarının kuyuya atılmadan evvel yakıldığı belirtildi. Polis olayın nasıl aydınlatıldığına ait bilgiler de verdi.


‘AİLENİN KAYIP İHBARI İLE SORUŞTURMA BAŞLADI’

Yapılan açıklamada Acıpayam ilçesinde 9 Haziran günü öldürülen Yalçın’ın ailesinin kayıp müracaatında bulunduğu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile soruşturmanın başlatıldığı kaydedildi.

Ailenin İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gelerek çocuklarından haber alamadıklarını ve hayatından kaygı ettiklerini söylediği yer aldı.

İlçedeki kamera kayıtlarından İsmail Yalçın’ın arkadaşı Hasan Akköse’nin kullandığı araçla Serinhisar ilçesi istikametine gittiklerinin tespit edildiği kaydedildi.

‘ÖNCEDEN HASIMLIKLARI VARDI’

Arama çalışmaları sırasında aracın ormanlık alanda terk edilmiş halde bulunduğu ve bölgede çalışmaların ağırlaştırıldığı kaydedilerek,

“Kayıp şahısların evvelden husumetli oldukları öteki bir şahıs ile karşılaştıkları bilgisine ulaşılmıştır. Kayıp şahısların öldürülmüş olabileceği istikametinde kuvvetli kuşku ve bilgiye dayalı olarak araştırma yapılmıştır. Olaya karıştığı tespit edilen 9 kuşkulu operasyonla yakalanmıştır” denildi.

‘SORGULAMADA CİNAYETİ İTİRAF ETTİ’

Açıklamanın devamında şüphelilerin sorgulama sırasında cinayeti itiraf ettiklerine yer verilerek; “Şüpheli şahısların yapılan sorgulamasında, kayıp şahısları öldürdükleri ve cansız vücutlarını Serinhisar İlçesi Ovacık mevkiinde boş arazi içinde bulunan yaklaşık 24 metre derinliğindeki su kuyusuna yakarak attıkları, kuyunun bir kısmını kendi imkânları ile doldurdukları tespit edildi” denildi.

Açıklamada iş makineleri ve itfaiye vazifelileri ile kayıp şahısların arandığı yaklaşık 45 saatlik çalışma sonrasında bu sabah 04:30 sıralarında cansız vücutlara ulaşıldığı bilgisine yer verildi.

Açıklamada olayla ilgili olarak ‘Birden fazla kişi ile taammüden adam öldürme’ hatasından isimli makama sevk edilen ve değişik kabahatlerden kaydı bulunan 7 şüphelinin tutuklandığı belirtildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*