Dikkat: Biden’ın Kripto Para Emri İçin Harekete Geçildi!

Joe Biden‘ın kripto para emrine nasıl tepki verebileceği konusunda kamuoyundan görüş bekleniyor. Perşembe günü yayınlanan “Dijital Varlık Teknolojilerinin Rekabet Edebilirliği Üzerine Bir Çerçevenin Geliştirilmesi” başlıklı duyuruya göre, ABD Uluslararası Ticaret İdaresi, Başkan Joe Biden’ın kripto paralarla ilgili yürütme emrine nasıl yanıt verebileceğine dair kamuoyundan yorum istedi.

ABD Ticaret Bakanlığı’nın Uluslararası Ticaret İdaresi, kripto para emri için kamuoyundan yorum bekliyor

Perşembe günü yayınlanan bir duyuruya göre, ABD Ticaret Bakanlığı’nın Uluslararası Ticaret İdaresi, Joe Biden’in kripto para birimiyle ilgili yürütme emrine nasıl tepki verebileceği konusunda kamuoyu görüşlerini arıyor. Yürütme emri, Ticaret, Eyalet ve Hazine Departmanlarının yanı sıra diğer federal departman ve kurumları, ABD’nin kripto para sektöründeki ekonomik rekabet gücünü geliştirmek için bir çerçeve geliştirmeye yönlendirdi.

Ticaret Departmanı, ABD kripto girişimlerinin dünya çapındaki rekabet gücü, geleneksel finansal hizmetler ile karşılaştırmalar ve finansal içerme sorunları ve teknik faktörler dahil olmak üzere çok çeşitli konularda destek istedi. 5 Temmuz’da veya öncesinde, yazılı yorumların Türkiye saati ile 00:00 kadar gönderilmesi isteniyor.

Arka plan Mart ayına dayanıyor

9 Mart’ta, Federal kurumlar, yaklaşımlarını kripto para sektöründeki altı “temel öncelik”te değerlendirdi Bu tarihte, ABD Başkanı Joe Biden, federal kurumları sektöre yaklaşımlarını koordine etmeye yönlendiren kripto para birimleri konusunda türünün ilk örneği bir yürütme emri imzalamıştı. Kripto piyasasını düzenlemeye yönelik “tüm hükümet” çabası, yayınlanan bir formuna göre tüketicinin korunması, finansal istikrar, yasadışı kullanımlar, küresel finans sektöründe liderlik, finansal katılım ve sorumlu inovasyona odaklanıyor.

Kripto para birimleri hakkında yorum isteği

Perşembe günü yayınlanan “Dijital Varlık Teknolojilerinin Rekabet Edebilirliği Üzerine Bir Çerçevenin Geliştirilmesi” başlıklı duyuruda, yorum isteği için kamuoyuna aşağıdaki açıklama beyan edildi.

  • Ticaret İdaresi, İdari Kararın Bölüm 8(b)(iii) uyarınca, ABD’nin ekonomik rekabet gücünü artırmaya ve dijital varlık teknolojilerinden yararlanmaya yönelik çerçeveyi geliştirmesiyle ilgili olduğuna inandıkları herhangi bir konuda girdileri memnuniyetle karşılar. Yorum yapanlar, aşağıdaki soruların herhangi birini veya tamamını ele almaya veya çerçevenin geliştirilmesiyle ilgili diğer yorumları sunmaya teşvik edilir.

Gelecek kararları Kriptokoin.com‘da aktarıyor olacağız. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*