Doğumda ‘köprücük kemiği’ kırıldığı tez edilen bebek entübe edildi

Gökçeada Devlet Hastanesi’nde Şöhret Özdemir (26), 12 Mayıs günü, bir erkek bebek dünyaya getirdi. Argümana nazaran doğum sırasında bebeğin köprücük kemiği kırıldı. Şimdi ismi konmayan bebek entübe edildi, akabinde da askeri helikopterle Çanakkale’ye sevk edildi.

İlçede özgür meslekle ulaşan bebeğin babası, Erhan Özdemir doğum yaptıran Bayan Hastalıkları ve Doğum Uzmanı K.Y. ve hastane hakkında hata duyurusunda bulundu.

ÇOCUĞUMUZ DOĞAR DOĞMAZ ENTÜBE EDİLDİ”

Bebeğin tedavisinin Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi’nde devam ettiğini belirten Özdemir, “Eşimin doğum sancıları başladı. Gökçeada Devlet Hastanesi’nde gittiğimiz doktor izne ayrılmıştı. Onun yerine gelen Dr. K.Y.’ye muayene olduk. Sonra eşimi doğuma aldılar. Doğum sırasında tabip, çocuğu boynundan tutup hırpalıyor. Köprücük kemiği kırılmış. Çocuğumuz doğar doğmaz entübe edildi. Göbeğini kesip, o halde bırakarak olağan muayenesine gitmiş tabip. Sonrasında bebeğimiz helikopterle Çanakkale’ye sevk edildi. Hastanede yatıyor ve durumunun stabil olduğu söyleniyor. CİMER’e ve savcılığa başvurdum. Ailece sıkıntı durumdayız. Eşim ruhsal açıdan sıkıntı durumda. Nerede bir çocuk görse ağlıyor. Gece bile uyanıp kendi kendine ağlıyor. Bu durumları yaşadığımız için çocuğumuza daha isim bile koyamadık” dedi.

Olayın akabinde Çanakkale Vilayet Sıhhat Müdürlüğü hususla ilgili inceleme başlattı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*