Erdoğan’dan kira ve konut fiyatları açıklaması: Önümüzdeki ay yeni hamleyi paylaşacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Önümüzdeki ay hem konut ve kira fiyatlarındaki istikrarsız yükselişin önüne geçecek, sarsıntıya hazırlık çalışmalarına katkı sağlayacak yeni hamleyi paylaşacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenler Dörtyol Meydanı’ndaki ’60 Bin Konutluk Büyük İstanbul Dönüşümü Esenler Birinci Etap Teslim Töreni’ne katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

Dünyanın dört gözle beklediği Ukrayna tahılının İstanbul Boğazı üzerinden taşınması merasimine şahitlik ettiklerine vurgu yapan Erdoğan, şu sözleri kullandı:

* “Yine geçtiğimiz ay Eyüpsultan Belediyemizin toplu açılış merasimini yaptık. İstanbul’da yenilenen Arkeoloji Müzelerimizi hizmete açtık. Ülkemizin yakın tarihindeki en büyük ihanet olan 15 Temmuz darbe teşebbüsünün yıl dönümü vesilesiyle şehit ve gazilerimizi Saraçhane’de andık.

* İstanbul’un fethinin 569. yıl dönümünün coşkusunu da millet bahçesi olarak düzenlemeye başladığımız Atatürk Havalimanı alanında daima birlikte yaşamıştık.”

KİRA VE KONUT FİYATLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

İki gün evvel, 18 bin kişinin hayatını kaybettiği 17 Ağustos 1999 sarsıntısının yıl dönümü olduğuna dikkati çeken Erdoğan, zelzelenin üzerinden 23 yıl geçtiğini lakin acısının yüreklerde hala birinci günkü üzere taze olduğunu tabir etti.

“Rabb’imden bizleri her türlü afetten ve felaketten koruma eylemesini diliyorum” diyen Erdoğan, kelamlarına şöyle devam etti:

* “Kardeşlerim, o felaketin olduğu devirde bu ülkenin iktidarında kim vardı? Şu anda olağan merhum olmuş Ecevit vardı değil mi? Pekala o zelzele afetinde sanki iktidar ne yaptı? Büsbütün bittiler, tükendiler. Ancak biz iktidara geldik, bütün bu yıkılan yerleri ayağa kaldırdık.

* Bingöl zelzelesini hatırlayın, Van sarsıntısını hatırlayın, Simav’ı hatırlayın, Kütahya’yı hatırlayın. Bütün bu sarsıntılarda, Gölcük zelzelesini hatırlayın, Sakarya’yı hatırlayın, Kocaeli’nin genelini hatırlayın, hepsinde anında, Malatya’da, Elazığ’da bütün bu kentlerimizi yine ayağa kaldırdık. Zira biz kelam verdik mi yaparız ve yaptık.”

Ayrıca, Erdoğan “Önümüzdeki ay hem konut ve kira fiyatlarındaki istikrarsız yükselişin önüne geçecek, zelzeleye hazırlık çalışmalarına katkı sağlayacak yeni hamleyi paylaşacağız” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*