Ergin Ataman’ın reaksiyonu dinmiyor

Türkiye A Ulusal Erkek Basketbol Ekibi Başantrenörü Ergin Ataman, FIBA’ya eleştirisini sert bir lisanla sürdürdü. Ulusalların Berlin’de oynanacağı son 16 Çeşidi maçının saatinin değiştirilmesine ve İspanya maçının son kısmında çalınan teknik faule reaksiyon gösteren Ergin Ataman “Art niyet görüyorum” tabirini kullandı.

FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası A Grubu’nun son maçında İspanya’ya 72-69 mağlup olarak kümesi ikinci sırada noktalayan Türkiye A Ulusal Erkek Basketbol Takımı’nda Başantrenör Ergin Ataman, maç içerisinde yaşanan bir konumda hakemlerin verdiği karara reaksiyon gösterdi.

Karşılaşmanın bitimine 1:26 kala İspanya’nın 66-65 önde olduğu ve kenardan topu oyuna soktuğu durumda ulusal oyuncu Furkan Korkmaz’ın çizgiye basması gerekçesiyle maçın hakemi, ay-yıldızlılar aleyhine teknik faul çalmıştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ergin Ataman, maçın son dakikasında fark 1 sayıyken bu türlü bir teknik faulün dünyanın hiçbir yerinde çalınmayacağını lisana getirdi. Ataman, “Görüş aldığım tüm hakemler de birebir görüşte. Turnuva boyunca yaşadıklarımız ve bize karşı alınan hali gördükten sonra burada bir yanılgı değil, arka niyet görüyorum” sözlerini kullandı.

“SAATİN DEĞİŞTİRİLMESİ BÜYÜK SAYGISIZLIK”

Turnuvanın son 16 tipinde Fransa ile 10 Eylül Cumartesi günü oynayacakları maçın saatinin değiştirildiğini belirten Ataman, FIBA’nın bu kararının büyük bir saygısızlık olduğunu kaydetti.

Ergin Ataman, “Grup 2’ncisi olarak gittiğimiz Berlin’de oynayacağımız Fransa maçının saati değiştirilerek öğle 12’ye alınması, bizlere karşı yapılan büyük bir saygısızlık. Maksat Türk seyircilerinin Berlin’de salonu doldurmalarına mani olmak. Fakat ben tekrar de çok uygunsuz bir saat de olsa gurbetçilerimizin fedakarlık yapıp ay-yıldızlı bayraklarla salonu dolduracağına inanıyorum” diyerek kelamlarını noktaladı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*