Hıncal Uluç’un sağlık durumu ciddiyetini koruyor

Sabah gazetesi yazarı olan 82 yaşındaki Hıncal Uluç’un sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Uluç geçen hafta yoğun bakıma kaldırılmış, 3 gün önce de (10 Temmuz) entübe edilmişti.

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, bir süredir yoğun bakımda tedavi gören Hıncal Uluç’un sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Hıncal Uluç’un daha önce 10’a yakın ameliyat geçirdiğini açıklayan Onur Akay, “Hıncal Uluç, 8 Temmuz Cuma sabahı yoğun bakıma alındı. Uluç, daha önce bir böbreğini kaybetmişti. Şimdi ise diğer böbreği iflas etti ve kan zehirlenmesi nedeni ile yoğun bakıma alınarak entübe edildi. Yaklaşık üç ay önce kalçası kırılmış ve by-pass ameliyatı da geçirmişti. Şimdi akciğerlerinde de büyük bir problem olduğunu öğrendiğim usta gazetecimizin durumu çok çok ağır ve dualarınızı esirgemeyin” dedi.

Ne olmuştu?

Hıncal Uluç, yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle 8 Temmuz Cuma sabahı yoğun bakıma kaldırılmıştı.

Hıncal Uluç’un, T24’e bilgi veren yakın dostu Sami Çölgeçen, “Biraz önce doktorla konuştuk, Hıncal Bey’in durumu oldukça kritik. Kendisinin zaten 1 böbreğinde sıkıntılar vardı ve böbreğini kaybetmişti. Şimdi diğer böbreğinde de çok ciddi sıkıntılar ortaya çıktı. Bununla beraber başka sağlık sorunları da bulunmakta. Kendisi şu an yoğun bakımda yatıyor, durumunun ağır olduğunu öğrendik. 1960’dan beri çok yakındık, çok üzgünüm…” diye konuşmuştu.

T24’ün haberine göre; akciğerinde de sorun yaşayan Hıncal Uluç’a, kan zehirlenmesi sıkıntısı nedeniyle de yoğun bakım tedavisi uygulandığı aktarılmıştı.

Uluç, 10 Temmuz’da entübe edilmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*