Isparta’da gariban diye işe aldığı şahıs, iş yerini soydu

Isparta’da, Pirimehmet Mahallesi’ndeki bir iş hanında çay ocağı işleten Halis Karabulut, 29 Ağustos sabahı iş yerinin soyulduğunu fark etti.

İhbar üzerine harekete geçen polis grupları, etraftaki güvenlik kameralarını mercek altına aldı.

DHA’nın haberine nazaran; bir gün evvel, saat 21.30 sıralarında iş yerine gelen 1’i bayan 3 kişinin, çay ocağındaki materyalleri kamyonete yükleyip götürdüğü belirlendi.

Halis Karabulut, şüphelilerden birinin yanında çalışan C.Ö.K. olduğunu tespit etti. Bir şüphelinin de nakliye işi yaptığını pahalandıran polis, olayla ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

“Ben garip diye çocuğu aldım işe”

Halis Karabulut, yaşadığı olaya ait şu sözleri kullandı:

Sakın ola bu vakitte kimseye güvenmeyin. Ben garip diye çocuğu aldım işe, çalıştırmak için. Apart tuttum, kıyafetler, cep telefonu aldım ancak en sonunda dükkanı bu hale getirdi. Pazar akşamı dükkandaki 50 bin lira kıymetindeki makine, ekipmanları yanındaki 1 bayan, 1 erkek arkadaşıyla kamyonete yükleyip götürdüler.


“Kendi ellerimle çorbalar yaptım, kıyafetler aldım”

İnternetten verdiğim iş ilanına müracaat yaptı. Görüştüğümde sokakta kaldığını, kimsesi olmadığını, annesini yeni kaybettiğini, Sivas’tan yeni geldiğini, cezaevinden yeni çıktığını, bir talih verilmesini istediğini söyledi. ‘Tamam, gel birlikte çalışalım’ dedim. 3 gün sonra 1 hengameye karışmış, sakatlanmış fakat bana bisiklet kazası geçirdiğini söyledi. Ben bunu yatırdım, kendi ellerimle çorbalar yaptım, kıyafetler aldım. Güzelleştiğinde birlikte çalışacaktık fakat pazar akşamı arkadaşını çağırıp buradaki bütün eşyayı kamyonete yükleyip kaçıp gittiler. Isparta’nın her yerinde mobese kamerası var fakat çaldıkları kamyonetin plakasını dahi tespit edemedik.

“Bu vakitte kimseye güvenmeyin”

Tost makinesi, sanayi tipi bulaşık makinesi, çay makinesi, 15 telsiz, buzdolabı her şeyi götürdü. Bir çay kaşığı dahi bırakmamış. Adam silme sıyırmış götürmüş. Nasıl vicdan anlamıyorum? Esnafımız da bu çocuğu garip diye biliyordu. Herkes yardım etti. Bütün herkes bunu sahiplendi lakin bu çocuk bunu yaptı bize. Bu vakitte kimseye güvenmeyin, bu vakit o vakit değil. Herkes âlâ insan değil.”


“Lokantadan her akşam yemeğini verdim”

Karabulut’un iş hanından komşusu olan restoran işletmecisi Oğuz Çavuş (19) da “Şahsı çok tanımıyorduk, Halis Abim gariban dedi. Ben lokantadan her akşam yemeğini verdim, yeri geldi cebine para koydum. Bu türlü bir şey yapacağını sanmıyordum. İnşallah en kısa vakitte eşyalar bulunur.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*