İstek Kayaalp’ten sitem: Bizim futbolculardan ne eksiğimiz var

Sırbistan’da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda, 5. defa dünya şampiyonluğunu kazanan birinci Türk güreşçi olarak tarihe geçen İstek Kayaalp’in bu başarısı, sponsoru Gamador’un aktifliğiyle kutlandı.

Keçiören Ovacık’ta Gamador’un merkezinde vatandaşların iştirakiyle yapılan aktiflikte, ulusal güreşçi büyük bir coşkuyla ve mehteran kadrosunun marşlarıyla karşılandı.

Rıza Kayaalp, burada yaptığı açıklamada, bu memnunluğunu paylaşan herkese teşekkür ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Sponsorum Gamador İnşaat’a da çok teşekkür ediyorum zira büyük bir dayanak oldular. Bir ay evvel başladığımız bu yolda dünya şampiyonası öncesi benim için büyük işler yaptılar ve dünya şampiyonasında motive ettiler. Biz de dünya şampiyonasında bu şampiyonluğu alıp Allah’a şükürler olsun buraya geldik. Doğal ki çok çalıştık, çok emek harcadık 2000 yılından bu yana güreş sporu yapıyorum. 2005’ten bu yana da Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalya kazanıyorum. Ard arda madalyalar kazanıp ülkemin bayrağını dalgalandırıp, İstiklal Marşı’mızı okutuyorum. Bu yolda daima devletimiz bize sahip çıktı, kulübümüz sahip çıktı fakat hiçbir vakit güçlü bir sponsor sahip çıkmamıştı. Bunu her vakit da lisana getirdik. Lisana getirsek de boşa çıktı, bizim futbolculardan, basketbolculardan, voleybolculardan ne eksiğimiz var, fazlamız var, zira ülkemize en çok madalya kazandıran sportmen pozisyonundayım şu an. 12 tane Avrupa’da 9 tane de dünyada, 3 tane de olimpiyatlarda madalya kazandırdım, başkalarını de saymıyorum.”

Bu muvaffakiyetleri her vakit güçlü bir sponsorla yürütmek istediğini lisana getiren İstek Kayaalp, “Güreşimin son yıllarında da olsa sağ olsun Gamador İnşaat, idare heyeti ile sağ olsunlar bu yolda bir arada yürümeye başladık ve son dünya şampiyonluğumuzu da ülkemize birlikte kazandırdık. Onların nitekim de yapmış olduğu bu hoş reklamları benim için büyük bir motive oldu. Hem devletimize hem kulübümüze artık de hem sponsorumuza verilen takviyenin karşılığını gösterebilmek için o mindere çıktım Allah’a şükürler olsun çaba ederek, savaşarak, bırakmayarak dünya şampiyonluğunu 5. defa ülkeme kazandırmak nasip oldu.” diye konuştu.

“Futbolun, basketbolun, voleybolun inanılmaz sponsorları oluyor, neden güreşin olmasın”

Gamador İnşaat’ın takviyesiyle çok çalışarak yeni madalyalar kazanmayı hedeflediğini belirten İstek, muhabirlere yaptığı açıklamada ise “Güçlü bir sponsorum olduğu için ayrıyeten memnunum. Futbolun, basketbolun, voleybolun inanılmaz sponsorları oluyor neden bizde olmasın. Bizler bu ülkeye her gittiğimiz yerde Avrupa ve dünya madalyası kazandıran sporcularız. Sağ olsun Gamador İnşaat da bunu üstlendi ve ardımızda durdu. Kendilerine de teşekkür ediyorum.” dedi.

Sponsorluk gelirini ALS hastası arkadaşı için bağışladı

Rıza, bu sponsorluk takviyesini de ALS hastası arkadaşı için bağışladığını belirterek, “ALS (Amyotrofik Lateral Skleroz) hastası bir arkadaşım var, maçtan sonra da kendisine selam göndermiştim. Her vakit yanında olmaya çalışıyorum, bir arada büyüdük, bir arada yedik, içtik. 23 yıllık arkadaşım şu anda ALS hastası oldu ve tedavisi olmayan bir hastalık, onun pençesine düştü. Gözleriyle beni takip ediyor. Ondan ötürü bu şampiyonluk primini ALS derneğine bağışlamak istedim onlar da çok sevindiler.” formunda konuştu.

Rıza, son olarak Gamodor İnşaat’ın da takviyesiyle 2024 Paris Olimpiyatları’nda olimpiyat madalyası kazanmak için daha planlı, programlı çalışarak, olimpiyat madalyası ile güreş hayatını sonlandırmak istediğini belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*