Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan Kenan Yavuz Etnografya Müzesi’ne ziyaret

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kenan Yavuz Etnografya Müzesi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarete Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ender Alpaslan ve Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı da katıldı.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Az Alpaslan müze hatıra defterine yazdığı yazıda şu sözleri kullandı: “Bu süper yapıtı Bayburtumuza ve ülkemize kazandırdığınız için şükranlarımı sunarım. Tarih ve kültür seyahatine çıktığımız bu müze her türlü övgüye paha. Bakanlığımızın takdiri ötesinde almış olduğu mükafatlar ile bunu tescillemiştir. Müze kurucusu Kenan Yavuz ve ailesine, müzeye takviye olan herkese çok teşekkür ediyor ve bakanlık olarak her türlü takviye ile yanlarında olduğumuzu belirtmek isterim. Tebrik ediyor ve dünyaya mal olan bu örnek müzenin, hizmetkârı olduğumuz kadim kültürümüzün taşıyıcı kolonlarından biri olacağına inanıyorum”

Müzenin heyeti olduğu Beşpınar Köyü halkının davul zurna eşliğinde coşkulu bir formda karşıladığı heyette Bayburt Valisi Cüneyt Epçim, Bayburt Milletvekili Fetani Battal, Bayburt Belediye Lideri Kararı Pekmezci, AK Parti Bayburt Vilayet Lideri Hacı Ali Polat, Bayburt Vilayet Genel Meclis Lideri, Demirözü İlçe kaymakamı, belediye lideri ve kalabalık bir küme eşlik etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*