Kutlu ailesi bir cinayet daha işledi

Kutlu ailesi bir cinayet daha işledi
Kutlu ailesi bir cinayet daha işledi

Akın Kutlu, Mays ailesinin oğulları Emre Mays’ı husumetlisine benzettiği için bıçaklayarak öldürmüştü. Kutlu ailesi, bu kez başka bir cinayet nedeniyle mahkemelik oldu.

Fulya’da bir büfe işleten Kutlu ailesi, ortakları ile tartışma yaşadı. Tartışma daha sonra karakola taşınınca, cinayetle neticelenen bir davaya dönüştü.

İddiaya göre Kutlu ailesi ile yaptıkları tartışma nedeniyle polise şikayete giden Ozan Tekcan, karakoldan çıktığı sırada husumetli olduğu Kutlu ailesinin saldırısına uğradı. Ozan Tekcan yaşanan arbede ve kovalamaca sırasında halasının oğlu Muhammed Kutlu tarafından silahla vurularak öldürüldü. Büfe çalışanı Batuhan Karanlıkoğlu da eline isabet eden kurşunla hafif yaralandı. Polisin havaya ateş açarak önlemeye çalıştığı arbede sonrası katil zanlısı Muhammet Kutlu gözaltına alındı.

Cinayetin ardından baba Gazi Kutlu ile oğulları Muhammed ve Davut Kutlu tutuklanarak cezaevine gönderildi. Anneleri döndü Kutlu ise olayın azmettiricisi olduğu iddiasıyla elektronik kelepçe takılarak ev hapsine alındı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Ozan Tekcan’ın ölümüyle ilgili Muhammed Kutlu’ya ‘Kasten öldürme’ suçundan müebbet, Batuhan Karanlıkoğlu’nu yaraladığı içinse 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı. İddianamede baba Gazi Kutlu hakkında da ‘Cinayet’ suçundan müebbet hapis, ‘Yaralama’ suçundan ise 1.5 yıla kadar hapsi talep edildi. Döndü Kutlu ile diğer oğlu Davut Kutlu için ise ‘Cinayete azmettirme’ suçundan müebbet hapis cezası istendi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*