Marmaray saatleri uzadı mı, son sefer kaçta?

Her gün yüzbinlerce kişi tarafından kullanılan toplu taşıma aracı Marmaray için sefer saatleri değiştirildi. Marmaray’da 26 Ağustos’tan itibaren hafta sonu seferleri 01.30’a kadar uzatıldı. Gebze’den Halkalı’ya son sefer saati 01.20 olarak planlandı.

43 istasyondan oluşan Halkalı Gebze banliyö tren sınırında hafta sonu için sefer saatleri yine düzenlendi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yolculardan gelen ağır talep doğrultusunda Marmaray’da 26 Ağustos’tan itibaren hafta sonu seferlerinin 01.30’a kadar uzatıldığını duyurdu.

MARMARAY SEFER SAATLERİ UZADI MI, SON SEFER SAAT KAÇTA?

Marmaray’da cumayı cumartesiye bağlayan ve cumartesiyi pazara bağlayan gecelerde 30’ar dakikalık aralıkla, Gebze’den Halkalı’ya son sefer saati 01.20 olarak, Halkalı’ dan Gebze’ye son sefer saati 01.28 olarak planlandı.

Gebze’den kalkan son sefer 03.08’de, Halkalı’dan hareket eden son tren de 03.16’da varış istasyonuna ulaşacak. Marmaray’ da Pendik- Ataköy ortasında 150, Halkalı- Gebze ortasında 137 tren olmak üzere toplam 287 sefer yapılmaktadır. Gece ek 10 adet seferle hafta sonlarında sefer sayısı 297’ye çıkacaktır. Öbür taraftan 23 Mayıs 2022 tarihinde hizmete konan Halkalı-Bahçeşehir banliyö trenleri ile Marmaray’ın son durağı olan Halkalı istasyonuna aktarma yapılabiliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*