Meclis’te ipler gerildi: Terbiyesizlik yapma!

AKP Küme Lider Vekili Muhammed Emin Akbaşoğlu ile CHP’li Meclis Lider Vekili Haydar Akar ortasında tartışma yaşanan tartışma sonrası Meclis’te ipler gerildi.

TBMM Genel Şurası, sıhhat çalışanlarının özlük haklarında düzenleme öngören 14 unsurluk kanun teklifini görüşmek üzere Meclis Lider Vekili Haydar Akar başkanlığında toplandı.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın konuşma mühletinin bitmesinin akabinde ek müddet verilmesine, AKP Küme Lider Vekili Muhammed Emin Akbaşoğlu itiraz etti.

Akbaşoğlu’nun itirazlarının devam etmesi ve sık sık Arık’ın kelamını kesmesi üzerine Meclis Lider Vekili Akar, “Sayın Akbaşoğlu, bir daha müdahale ettiğinizde 5 dakika daha konuşturacağım. Bırakın da ben yöneteyim bunu, lütfen, rica ediyorum” dedi.

“İŞİNİZE GELDİĞİNDE PRENSİPTEN VAZGEÇİYORSUNUZ”

Bunun üzerine Akbaşoğlu, Akar’a, “Prensiplerinizi hatırlattım. Bakın, içeride konuştuğumuzda orta verme müddetiyle ilgili, bir insanın Halkla Münasebetler binasından buraya 5 dakikada gelmesinin mümkün olmadığını söz ettiğimde, ‘prensiplerimden vazgeçmem’ dediniz. 3’üncü defa 1 dakikayı uzatıyorsunuz. Demek ki işinize geldiğinde prensiplerinizden vazgeçtiğinizi gösteriyorsunuz. Prensiplerinizden vazgeçmeyin diyorum” diye yanıt verdi.

“SİZE ÖZEL İLGİ GÖSTERECEĞİM”

Haydar Akar, ortalarındaki diyaloğu Genel Kurul’a taşıması nedeniyle Akbaşoğlu’na reaksiyon gösterdi. Akar, şöyle konuştu:

“Arkada özel olarak konuştuğumuz şeyleri, özel konuştuğumuz, sohbet ettiğimiz şeyleri burada açıkladığınız için siyasi edebe davet ediyorum. Siz kümenizi yönetin, ben Meclis’i yöneteceğim. Oturun yerinize. Terbiyesizlik yapma. Evet, prensiplerimden biridir, milletvekillerini kürsüde konuşturmak. Sizin arkadaşlarınıza da tıpkı şeyi uyguluyorum, bizim arkadaşlarımıza da tıpkı şeyi uyguluyorum, hiç fark etmiyor. Ayrım yapmıyorum, bundan sonra size özel ilgi göstereceğim.” (DHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*