Memur ve emekli zammında son söz Kabine’de! Tüm gözlerin çevrildiği kritik toplantı sona erdi

Memur ve emekli zammında son söz Kabine'de! Tüm gözlerin çevrildiği kritik toplantı sona erdi
Memur ve emekli zammında son söz Kabine'de! Tüm gözlerin çevrildiği kritik toplantı sona erdi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Yaklaşık 3 saat süren kritik toplantı sona ererken gündemde de ekonomi vardı.

MEMUR VE EMEKLİ ZAMMINDA SON SÖZÜ KABİNE SÖYLEYECEK

TÜİK’in aralık ayı enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından memur ve emekli maaşlarına yansıtılacak enflasyon zammı da belli oldu. Ancak bu oranın üzerindeki bir zam oranının ne kadar olacağı konusunda son sözü Kabine söyleyecek. Ek zam taleplerinin de Kabine toplantısında gündeme gelmesi bekleniyor.

BİLİM KURULU’NUN TAVSİYE KARARLARI GÖRÜŞÜLECEK

Koronavirüsle mücadele, Kabine Toplantısı’nda öne çıkan diğer bir başlık olacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye genelindeki tabloya ilişkin sunum yapacak. Omicron varyantı tehdidi ve artan vaka sayıları, Bilim Kurulu’nun tavsiye kararları doğrultusunda ele alınacak.

YERLİ AŞI

Yerli aşı TURKOVAC şehir hastanelerinde uygulanmaya başlandı. Bu gelişmenin ardından koronavirüs aşılama takvimi de görüşülecek konular arasında yer alacak.

TERÖRLE MÜCADELE

Toplantıda terörle mücadele, iç ve dış gelişmeler de konuşulacak.

ALINAN KARARLARI ERDOĞAN AÇIKLAYACAK

Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, kameraların karşısına geçerek millete sesleniş konuşması yapacak.

Son dakika: Enflasyon rakamlarıyla memur ve emeklilere yapılacak zam oranı belli olduSon dakika: Enflasyon rakamlarıyla memur ve emeklilere yapılacak zam oranı belli oldu Son dakika: Memur ve emeklinin maaş zammını belirleyecek! 2021 yılı enflasyonu yüzde 36,08 olduSon dakika: Memur ve emeklinin maaş zammını belirleyecek! 2021 yılı enflasyonu yüzde 36,08 oldu Memur-Sen yüzde 22,48'lik enflasyon farkını yetersiz buldu: Ek zam şart olmuşturMemur-Sen yüzde 22,48’lik enflasyon farkını yetersiz buldu: Ek zam şart olmuştur En düşük emekli aylıkları ne kadar oldu? İşte SSK ve Bağ-Kur'luların alacağı zamlı maaşlarEn düşük emekli aylıkları ne kadar oldu? İşte SSK ve Bağ-Kur’luların alacağı zamlı maaşlar Son dakika: Meslek meslek hesapladık! İşte kuruşu kuruşuna zamlı memur maaşlarıSon dakika: Meslek meslek hesapladık! İşte kuruşu kuruşuna zamlı memur maaşları

Haberler.com – Ekonomi Haberleri

Haberi Kaydetİlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*