Meskende bakım maaşı ne kadar oldu? Meskende bakım maaşı fiyatı belirli oldu

Yüzde 50’nin üzerinde pürüzü bulunan ve tek başına yaşamayıp bakıma muhtaç olan yaşlısına bakan şahıslara verilen konutta bakım maaşı artırımlı olarak yatırılacak. Temmuz ayı prestiji ile meskende bakım maaşı 2706’dan 3340’a yükseldi.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen ‘evde bakım maaşı’ Temmuz ayı itibariyle artırımlı olarak yatırılacak. Muhtaç yaşlı ve engellilere, bakımına takviye maksadıyla verilen toplumsal yardım olan meskende bakım maaşı vilayet il yatırılmaya devam ediyor. Ödeme sorgulamaları ise e-Devlet üzerinden yapılıyor.

EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLDU?

Yaşlılık, meskende bakım ve engelli maaşlarına yapılacak artırım oranı, taban fiyat artırımıyla birlikte belirli oldu. Meskende bakım maaşı 2706’dan 3340’a yükseldi.

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA

EVDE BAKIM MAAŞI NASIL ÖĞRENİLİR?

Evde Bakım maaşı ödemeleri sorgulama e-devlet üzerinden yapılmaktadır. Bunun için izlemeniz gereken adımlar şu halde sıralanabilir.

Eğer e-devlet siteminde kimlik doğrulaması yapmadıysanız otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfada kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir.

Sisteme giriş yapmak (kimlik doğrulaması yapmak) için gerekli bilgiler TC kimlik numarası ve e-devlet şifresidir.

Eğer e-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerinden alabilirsiniz.

Bilgileri eksiksiz girdikten sonra giriş yapıp otomatik olarak yönlendirileceğiniz sayfadan meskende bakım maaşı sorgulaması yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*