Motokuryeler artan kazalara tepki gösterdi

Tarih 2 Ekim Cumartesi’ydi. Sarıyer’de sipariş yetiştirmeye çalışan motokurye, yağmurla kayganlaşan yolda bir otomobille çarpışmış, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Olay yerinde kameralara yansıyan bir yorum ise büyük tepkiye neden oldu. O görüntüde kazaya karışan otomobil sürücüsünün bir yakını, kuryenin hayatını kaybettiği olayın “haber değerini” sorguluyordu…

İşte bu samimiyetten uzak yoruma cevap, o kazada hayatından olan motokuryenin meslektaşlarından geldi.

“Bir ölünün merhumun başında diyorsun ki bunun ne haber değeri var? bu lafı nasıl kullanabiliyorsunuz?” “Herkes bilmeli ki insan hayatı bir paketten çok daha değerlidir”

Motokuryeler İstanbul Adalet Sarayı’nda bir araya geldi. Son zamanlarda artan motosiklet kazaları ve hayatlarını kaybeden ya da sakat kalan meslektaşlarını hatırlatarak, yaşadıkları zorlukları dile getirdi.

Kuryelerin belki de en şikayetçi oldukları konu, paket servislerdeki zaman kısıtlaması sorunuydu. İnternet siparişlerindeki hız puanlamasının kazalara neden olduğundan yakındılar.

Basın açıklamasında sürücülere de seslenen motokuryeler, trafikte görmezden gelinmeden birer birey olarak algılanmak istediklerini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir