Müküs Çayı’na düşen hemşireyi arama çalışmaları bayramda da sürüyor

Beğendik beldesi yakınlarında 29 gün evvel ayağı kayarak Müküs Çayı’na düşen İlçe Sıhhat Müdürlüğünde vazifeli meslektaşını kurtarmak için suya giren lakin akıntıya kapılan Güneş’in bulunması gayesiyle Siirt’ten jandarma, UMKE ve AFAD grupları ile güvenlik korucularının yanı sıra Adana Jandarma Sualtı Arama ve Kurtarma Timi (SAK), Bitlis Emniyet Müdürlüğü Su Altı Küme Amirliği gruplarından oluşan 130 kişilik misyon alıyor.

Müküs Çayı’nın Çetin Barajı ve Hidroelektrik Santrali’yle birleştiği noktada çalışma yapan takımlar, Bitlis’in Hizan ilçesine bağlı Hacımehmet köyü ile Pervari Ayvalıbağ köyü mevkisinde de su altı ve üstünde Güneş’i arıyor.

Kayalık ve ağaçlık alanları denetim eden takımlar, çayda halat bağlanan rafting botlarıyla arama faaliyetini gerçekleştiriyor.

Pervari Sıhhat Müdürlüğünde misyonlu hemşire Halime Timurtaş, 11 Haziran’da Müküs Çayı’nda akıntıya kapılmış, etraftakilerin yardımıyla sudan çıkarılmasına rağmen kurtarılamamıştı. Arkadaşını kurtarmak için suya giren hemşire Eyüp Güneş de akıntıya kapılarak kaybolmuştu.

KAYNAK: AA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*