Nihat Kahveci’den Cenk Tosun analizi!

Hollandalı golcü Wout Weghorst ile ilgili geri sayıma geçen Beşiktaş, Cenk Tosun’u transfer etti. Beşiktaş’ın eski futbolcularından Nihat Kahveci, Cenk Tosun ile ilgili görüşlerini paylaştı. TRT Spor’a konuşan Kahveci, Tosun’un sık sakatlandığı tarafındaki tenkitleri de yorumladı.

Nihat Kahveci, siyah-beyazlıların yeni transferiyle ilgili olarak, “” sözlerini kullandırdı.

“OYNARSA GOLLER ATAR”

Fikret Orman periyoduna gönderme yapan Kahveci, “Cenk Tosun, giderken de Beşiktaş’a önemli para kazandırdı. O para nasıl kullanıldı o devirde bilemiyorum. O devirle ilgili külfetler ve araştırmalar var. Çok büyük bir para. Ülkemizden birini 25 milyon Euro’ya yollamak kolay değil. Fizikî olarak eksik diyebilirler. Lakin Cenk o denli bir oyuncu değil gözümde. Çok faydalı olacak” diye konuştu.

Kendisinden örnek vererek Cenk Tosun’un sakatlığıyla ilgili kıymetlendirme yapan Kahveci golcü ismin fayda sağlayacağını şu sözlerle ifade etti:

“Cenk, çapraz bağ sakatlığı yaşamıştı. Bir futbolcunun yaşayabileceği en ağır sakatlıktır. En az 6 ay gerekiyor. Bir de toparlamak için vakit lazım. Yani ediyor 1 sene. Sen orayı toparlarken bedeninin öteki yerlerde deformeler oluyor. Öteki yerlerde ağrıların oluyor. Bunları yaşayabilir. Dizin, eskisi üzere olmuyor. Allah’ın verdiği dize tekrar sahip olamıyorsun. Her sıçradığında beyninde bir ‘acaba’ kalıyor. Bütün maçlarda oynamasa bile elinden geleni yapar, gol ve goller atar. Hocanın sistemini bilemem. Oynarsa gol ve goller atar. Daima de attı.”

“YUVANA BEĞENİLEN GELDİN”

Beşiktaş formasıyla bugüne kadar 145 maçta vazife yapan Cenk Tosun 67 gol atarken 14 de asist yaptı. Beşiktaş formasıyla bugüne kadar 145 maçta vazife yapan Cenk Tosun 67 gol atarken 14 de asist yaptı. Teknik yönetici Valerien Ismael’in de Tosun’u istediği tabir ediliyor.

Beşiktaş’tan Cenk Tosun’un transferi sonrasında paylaşılan görüntüde, “Biz ayrılamayız. Yuvana beğenilen geldin Tosun Paşa” tabirleri kullanıldı. Kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Cenk Tosun ile 1+1 yıllık muahede imzalandığı duyuruldu.

“YUVAMA GELDİM”

Üçüncü sefer Beşiktaş’a dönen Cenk Tosun, transfer sonrasında açıklamalar yaptı.

Tosun, siyah-beyazlılara dönüşü için şu sözleri kullandı:

“Bir gün herkes meskenine döner… Sana geldiğim birinci günü hatırlıyorum. Tüm hayatını birkaç hayal üzerine adayan, yapılmaz denilenleri her kezinde yapmak için uğraşan, tek gayesi başarılı olmak isteyen o adam tekrar sana geldi. Beni ben yapan topluluğa yani yuvama geldim.

Yaşadığım 3 şampiyonluk, binlerce anı, yüzlerce gol ve milyonlarca hoş fotoğraf karesi. Attığım gollerden sonra konutumuzda Tosun Paşa müziğinin çalmasıyla herkesin bir ağızdan ismimi haykırması… Artık tekrar birinci günkü heyecanımla, daha büyük bir hırsla geliyorum. Unutmamalı, bir gün herkes konutuna döner.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*