Sepetinde 16 Altcoin Olan Şirket, Bu Coinleri Borsaya Taşıyor!

Bitcoin ve altcoin hedge fonu Three Arrows Capital (3AC) hesaplarında hareketlilik oldu. Verilere göre Three Arrows Capital’e ait olduğu bilinen hesaplardan yüklü miktarda Ethereum transferi yapıldı. İşte detaylar…

Three Arrows Capital, 10.000 Ethereum’u transfer etti

Blockchain gezgini OkLink’te Three Arrows Capital’e ait olduğu bilinen bir adres, büyük miktarda Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) dahil olmak üzere birçok coin’i Binance ve OKX gibi merkezi borsalara taşıdı. Borsalara 1.6 milyon USDT taşındı, öte yandan 10.035 Ethereum aktarıldı. Mevcut durumda 3AC’nin 11.738 Ethereum’u kaldı. Ayrıca 2 milyon dolarlık çeşitli tokenların da cüzdanda yer aldığını belirtmekte fayda var. Cüzdanda yer alan diğer tokenları yazının sonlarına doğru ele alacağız.

Peki, bu transfere neden ihtiyaç duydular? Bu konu hakkında öne çıkan bir argüman var: Operasyonel giderler. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Bitcoin’in fiyatı, bir aydan daha fazla bir süre önce 20.000 doların altına düşmüştü. Ardından Three Arrows Capital, kritik bir darbe aldı. Bunun için fon, bir iflas ve tasfiye sürecinden geçti. Operasyonel giderleri karşılamak ve tasfiye sürecinden geçmek için fonun portföyünün ve varlıklarının likiditesini artırması gerekebilir.

Bu sırada, dünyadaki hiçbir yargı yetkisi henüz 3AC’nin fonlarına herhangi bir sınırlama getirmedi. 29 Haziran’da, Three Arrows Capital’in tasfiye kararı, İngiliz Virgin Adaları merkezli bir mahkeme tarafından verildi. Şimdilik fon, yukarıda belirtilen cüzdanda yalnızca 1.710 ETH ile aktif olarak varlıklarını satıyor.

3AC’nin altcoin varlıkları

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Three Arrows Capital’in başlıca yatırımları, birçok coin’den oluşuyor. Bunların başında, piyasa değeri ile ikinci en büyük kripto para olan Ethereum geliyor. Ardından Near Protocol (NEAR), Avalanche (AVAX) geliyor. AVAX ve NEAR’ı Polkadot (DOT), merkeziyetsiz borsa Uniswap’in yönetim tokenı UNI takip ediyor. Ardından, popüler DeFi platformlarının tokenları olan Aave (AAVE), Compound (COMP), Synthetix Network (SNX), yearn.finance (YFI) geliyor.

Diğer yandan Balancer (BAL), Woo Network (WOO), Hxro (HXRO), PErpetual Protocol (PERP), DODO (DODO), KeeperDAO (ROOK), mStable Governance Token (MTA), dHedge (DHT) ve Kyber Network (KNC); bir zamanların en büyük fonunun portföyünde yer alıyor. Bu verilerin Messari listesine dayandığını belirtmekte fayda var. Mevcut durumda en çok ETH satışı dikkat çekiyor. Three Arrows Capital’in, eskiden 18 milyar dolardan fazla fonu yönettiği bilinmekteydi. Şu anda, Haziran ayındaki yüklü tasfiyeler nedeniyle iflas başvurusunda bulunmuş durumda.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*