Türkiye Basketbol Federasyonu, Fenerbahçe Beko’ya neden ceza verdi?

Türkiye’nin basketbol manasında iki başarılı ekibi olan Fenerbahçe Beko ve Anadolu Efes, şampiyonluk için karşı karşıya geldi.

ING Basketbol Harika Ligi Play-Off Final serisinde karşılaşan iki grubu izlemek için, Fenerbahçe’nin alanı doldu.

Biletler tükenirken gruplarını desteklemek ve şampiyonluğa katkı sağlamak isteyen seyirciler, maça akın etti.

THY’de şampiyon olan ve tarih yazan Anadolu Efes’e karşı tam kapasite oynayan Fenerbahçe Beko’ya ceza geldi.

Bunun üzerine cezanın ayrıntılarını öğrenmek isteyenler, “Türkiye Basketbol Federasyonu, Fenerbahçe Beko’ya neden ceza verdi?” sorusunu gündeme getirdi.

Peki, Türkiye Basketbol Federasyonu, Fenerbahçe Beko’ya neden ceza verdi? İşte karşılığı…

Türkiye Basketbol Federasyonu, Fenerbahçe Beko’ya neden ceza verdi?

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Şurası, ING Basketbol Muhteşem Ligi Play-Off Final serisinde Anadolu Efes ile karşılaşan Fenerbahçe Beko’ya “çirkin ve makûs tezahüratlar” nedeniyle para cezası verdi.

BF’nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Fenerbahçe’ye 28 bin 750 TL para cezası verildiği duyuruldu. TBF’nin internet sitesinden yapılan açıklama şu halde:

“Fenerbahçe Spor Kulübü’nün, 07.06.2022 tarihinde İstanbul’da oynanan Fenerbahçe Beko – Anadolu Efes ING Basketbol Harika Ligi Play-Off Final karşılaşmasında seyircilerinin neden olduğu berbat ve makûs tezahüratlar nedeniyle; a. Hareketin 2021–2022 dönemi içerisinde konut sahibi kulüp olduğu karşılaşmada ikinci sefer (T.14.04.2022-E.2022/186) gerçekleştirilmesinden ötürü Basketbol Disiplin Talimatı’nın 39/1. ve 39/2. hususları mucibince 25.000,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, b. Aksiyonun Basketbol Muhteşem Ligi İdare Asılları Talimatı’nın 71.1. hususunda belirtildiği halde “müsabakanın sıhhatini etkilemesi ya da karşılaşmanın olağan seyrinde sürmesi imkânını ortadan kaldırması” sureti ile bir anons yapılmasına neden olduğu anlaşılmakla, ihlalin tartısı dikkate alınarak verilen cezaya ek olarak Basketbol Disiplin Talimatı’nın 39/6. unsuru mucibince 3.750,00-TL eklenmek sureti ile toplam 28.750,00-TL para cezası ile cezalandırılmasına, oybirliği ile karar verilmiştir.”


İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*