Ünlü Analist Korkuttu: Gözde 2 Altcoin Çökebilir!

Bitcoin tekrar 20.000 doların altında işlem görüyor. Geçen haftanın tüm kazanımları, 30 Haziran’daki satışlarla iade edildi. Popüler bir kripto para analisti olan Justin Bennett’e göre Bitcoin’in hala dip ulaşmış değil. Analist, iki altcoin projesinin bu esnada %40 düşeceğini söylüyor.

Justin Bennett 2 altcoin için kırmızı alarm veriyor

Justin Bennett, piyasa kan kaybederken iki altcoin için daha fazla düşüş gördüğü bir senaryoyu paylaştı. Uzman, özellikle, lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) henüz dibe ulaşmadığını söylüyor. Bennett ayrıca, S&P 500 hisse senedi endeksinin henüz ayı piyasasına girmemesine rağmen, bir durgunluk meydana gelirse daha da düşeceğini ve bu durumun yakın korelasyonları göz önüne alındığında Bitcoin’i daha da aşağı itebileceğini iddia ediyor. En son blog yazısında Bennett, paylaştığı aşağıdaki grafikten şunları çıkarıyor:

Bitcoin’in henüz dibe ulaştığına inanmıyorum. S&P’nin ATH seviyesinden sadece %19 aşağıda olduğu ve bir durgunlukla karşı karşıya olduğumuz düşünüldüğünde, 16.000 doların altına bir artış bile sadece kısa süreli bir rahatlık sağlayabilir.

Bitcoin şu anda 19.300 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, 30 Haziran’da %3’ün üzerinde değer kaybettikten sonra, son 7 günlük kaybı %8’in üzerinde.

Analist, Solana için haftalık grafikte önemli bir seviyeye dikkat çekiyor

En güçlü Ethereum rakiplerinden biri olan Solana analistin radarındaki sıradaki altcoin. Bennet’in SOL’un haftalık grafiğinin teknik analizine göre, Solana mevcut değerlerinden yaklaşık %36,8 düşmesi muhtemel. Aşağıdaki grafiği paylaşan analist, SOL’un haftalık zaman diliminde kritik seviyelerini belirliyor:

Haftalık zaman çerçevesine göre önümüzdeki haftalarda 20 dolarlık alanın yeniden test edilmesi mümkün. 37.40 ile 39.25 dolar arasındaki fiyat aralığı SOL için kilit direnç.

Solana şu anda 32.64 dolar bölgesinde işlem görüyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, geçen haftadan bu yana %20’den fazla değer kaybetti.

Justin Bennett, lider altcoin için 3 haneli fiyatları öngörüyor

Bennett’e göre, Ethereum fiyatı 1.050 doların altında kapanırsa muhtemelen mevcut seviyelerinden %20’den fazla düşebilir. Analist şunları söylüyor:

1,050 dolar, ETH için daha yüksek bir seviye. 900 dolar ve belki 780 dolar gibi daha düşük seviyeleri açmak için günlük bir kapanış bunun altında olmalıdır.

Piyasa kan kaybederken balinalar yüklü miktarda BTC satın alıyor

Verilere göre, üçüncü en büyük Bitcoin balinası son iki günde yaklaşık 1.416 BTC satın aldı. Dün, balina cüzdanı 21.64 milyon dolar değerinde 815 BTC ekledi. Bu arada, balina sadece bir işlemde 601 Bitcoin (yaklaşık 12.6 milyon dolar) daha satın aldı. Tokenview’e göre, cüzdanın Bitcoin toplam değeri şimdi 132.003.54’e ulaştı. Bununla birlikte, cüzdanın toplam hodl değeri yaklaşık 2.568 milyar dolar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*