Ganos Dağı’nın eteklerinde sonbahar renkleri büyüledi

Şarköy ilçesine bağlı Uçmakdere ile Süleymanpaşa ilçesine bağlı Yeniköy mahallelerinde bulunan ormanlık alan, sonbaharın renkleriyle adeta bir tabloya dönüştü.

Doğaseverler ve fotoğraf tutkunları, renk cümbüşünün doğaya ayrı bir güzellik kattığı ormanlık alanda hem yürüyüş yapıyor hem de fotoğraf çekiyor.

“Herkesin gelip görmesi gerekiyor”

Tekirdağ Fotoğraf Derneği Başkanı Güven Çelik, sonbaharın gelişiyle birlikte kentteki ormanların eşsiz bir güzelliğe büründüğünü söyledi.

Çelik, “Tekirdağ her mevsim insanların ilgisini çeken bir yer. Sonbaharın gelmesiyle de ormanlarda yaşanmaya başlayan renk değişimleri insanların ilgisini çekiyor.

Özellikle fotoğrafçılar da gelip bu güzellikleri karelerine yansıtıyor. Yeşilden sarıya uzanan tüm renk tonlarını aynı karede bulabilmek mümkün. Herkesin gelip bu güzellikler arasında güzel anılar biriktirmesi gerekiyor” diye konuştu.

“Kuş seslerini dinlemek isteyenler buraya gelebilir”

Yeniköy sakinlerinden Gülseren Gürkanlar da Tekirdağ’ın her mevsim tatil ve günübirlik geziler için cazip bir bölge olduğunu kaydetti.

Gürkanlar, Ganos Dağı eteklerindeki ormanların sonbaharın gelmesiyle eşsiz bir güzelliğe büründüğünü belirterek “Ormanların güzelliği… Kuş seslerini dinlemek isteyenler buraya gelip buranın tadını çıkarıyor. İnsanlar buradan mutlu ayrılıyor” dedi. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx