İddia: Apple, PayPal ve BlackRock’ın Odağında Bu 2 Altcoin Var!

Son gelişmelere göre Apple’ın OpenAI ile diyalog içerisinde olduğu iddia edilmekte. Diğer yandan bir analist, PayPal ile BlackRock’ın bir altcoin ile alakalı harekete geçtiğini savunmakta. İşte kritik iddialar…

Analist: PayPal ve BlackRock çabası, o altcoin projesini gündeme getiriyor

Kripto para analisti Chico Crypto, son zamanlarda en önemli ve gözden kaçırılan ortaklıklardan birini ele aldı: PayPal’ın, kripto madenciliği sektöründe çevre dostu uygulamaları teşvik etmeyi amaçlayan yeşil Bitcoin madenciliğini geliştirmeye yönelik yenilikçi çabası. Bu iş birliği, PayPal’ın Blockchain Araştırma Grubu, Energy Web ve DMG Blockchain Solutions Inc.’i bir araya getiriyor ve düşük emisyonlu enerji kaynakları kullanan madencileri ödüllendirmeyi amaçlıyor. Madenciler, Energy Web’in Green Proofs for Bitcoin Initiative aracılığıyla sürdürülebilir madencilik sertifikaları alabilir ve bu da on-chain işlemleri önceliklendirmelerini sağlar.

Chico Crypto, bu ortaklıklar kapsamında EWT tokenlerinin (Energy Web Chain’in yerel para birimi) önemini de vurguluyor. EWT, enerji sektöründe gaz ücretlerini ödemek için kullanılıyor ve bu blockchain çözümü, elektrik sistemlerinin çevrimiçi kontrolünü ve yönetimini sağlıyor. Energy Web, en iyi Bitcoin madencilerini sertifikalamayı ve bu akreditasyonu Bitcoin’in karbonsuzlaştırma çabalarını hızlandırmak için kullanmanın yollarını keşfetmeyi hedefliyor.

PayPal ve BlackRock’ın iklim girişimleri EWT’yi artırabilir mi?

PayPal ve BlackRock’un enerji sektörüne olan yoğun ilgisi, EWT fiyatında bir artışa yol açabilecek bir heyecan dalgası yaratıyor. Chico Crypto ayrıca PayPal’ın, kripto para birimlerinin sera gazı muhasebesi için bir çerçeve geliştirmek üzere South Pole Global ve Crypto Carbon Ratings Institute ile ortaklığını da inceliyor. Bu çerçeve, PayPal’ın Blockchain, Kripto ve Dijital Paralar (BCDC) ekibinin girdileriyle hazırlandı ve kripto para birimi değer zincirleri içinde sera gazı muhasebesinin temelini oluşturuyor.

BlackRock’un sürdürülebilir havacılık yakıtı (SAF) girişimlerine katılımı, Dünya Ekonomi Forumu ve RMI tarafından başlatılan Clean Skies for Tomorrow girişimindeki yerini de gözler önüne seriyor. Bu girişim, SAF sertifikaları (SAFc) için bir sistem oluşturmayı amaçlıyor. BlackRock’un SAF’a olan ilgisi ve TCFD raporunda SAFc’lerden bahsetmesi, firmanın sürdürülebilirlik hedeflerini desteklemek için Energy Web’in ağını kullanabileceği spekülasyonlarına yol açıyor.

Apple, iPhone’a yapay zeka entegre etmek için OpenAI ile görüşmeleri yeniden başlattı

Teknoloji dünyasında ise Apple’ın, önde gelen yapay zeka girişimlerinden OpenAI ile iPhone’un yeni özelliklerine entegre etmek için teknolojisini yeniden görüştüğü bildiriliyor. Bu özelliklerin, bu yılın sonlarında piyasaya sürülmesi beklenen iOS 18 işletim sisteminin bir parçası olması bekleniyor.

Görüşmeler, potansiyel bir anlaşmanın şartları ve OpenAI özelliklerinin iOS 18’e nasıl dahil edileceği etrafında dönüyor. Kaynaklar, Apple’ın hem OpenAI hem de Google’ın Gemini chatbot teknolojisini lisanslamak için görüşmeler yaptığını da belirtiyor. Apple, hangi ortaklarla iş birliği yapacağı konusunda henüz nihai bir karar vermedi. OpenAI CEO’su Sam Altman’ın Worldcoin (WLD) altcoin projesinin arkasında olduğunu belirtmekte fayda var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx