İki Usta Analist İşaretleri Açıkladı: Altcoin Pompası Yakında mı?

Kripto para piyasası, Bitcoin fiyatının 64 bin doların altını görmesiyle orta vadede düşüşe geçti. Son beş gün içinde ABD merkezli spot Bitcoin ETF’lerde gerçekleşen kayda değer nakit çıkışları, boğa eğilimi üzerinde ağır bir baskı oluşturdu. Bununla birlikte bazı üst düzey analistler, yeni bir pompanın vaktinin yaklaştığını söylüyor. Popüler analist Michaël van de Poppe, Ethereum’un piyasa direnci tarafından tetiklenen büyük bir altcoin pompasını öngörüyor. Ayrıca Quant Analisti Ki Young Ju’ya göre bir Ethereum göstergesi altcoin sezonunun erken başlayacağına işaret ediyor.

Altcoin sezonu için bir işaret: ETH/BTC paritesinin düşüş eğilimim!

Popüler kripto analisti Michaël van de Poppe‘ye göre, altcoin endüstrisi iki buçuk yılı aşkın bir sürenin ardından Bitcoin karşısında boğa ivmesi kazanmanın eşiğinde. Kripto analisti, ETH/BTC paritesinin düşüş eğilimine karşı bir miktar direnç gösterdiğini belirtiyor. Sonuç olarak Poppe, ETH/BTC paritesinin 0,05’in üzerinde kaldığı sürece Ethereum fiyatının ABD doları karşısında yakın vadede katlanarak artacağını söylüyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altcoin endüstrisi, Kanada’daki Solana ETP’nin de gösterdiği gibi kurumsal yatırımcıların dikkatini çekmiş durumda. Dahası, Bitcoin hakimiyeti, altcoinler lehine artan kripto nakit rotasyonunu tetikleyecek olan büyük bir tersine dönüşün eşiğinde.

Bu gösterge altseason’un erken başlayacağına işaret ediyor

Blockchain analiz platformu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, ABD SEC tarafından spot Ethereum ETF’lerin potansiyel onayı öncesinde altcoinlere bakış açısını güncelledi Young Ju, Ethereum’un Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) metriğinin boğa sinyali verdiğini söylüyor. Belirli bir kripto varlığının değerinin düşük mü yoksa aşırı değerli mi olduğunu değerlendirmek için kullanılan MVRV göstergesi, Ethereum’un veya başka bir kripto varlığının piyasa değerinin, gerçekleşen değerine (tüm ETH’lerin satın alındıkları fiyattaki değeri) oranıdır. Bu bağlamda analist, şu değerlendirmesini paylaşıyor:

Erken altcoin sezonuna giriyoruz. ETH MVRV, Bitcoin (BTC) MVRV’den daha hızlı yükseliyor, bu da ETH piyasasının on-chain temellerine göre ısındığını gösteriyor. Mevcut ETF durumu göz önüne alındığında, bu sadece ETH’ye özel bir sezon olabilir. Tarihsel olarak, ETH yükseldiğinde diğer altcoinler de onu takip etme eğilimindedir.

Kaynak: Ki Young Ju

CryptoQuant CEO’su, altcoinlere dönerek, meme coin hakimiyetinin Mart ayında 15 ayın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra azaldığını söylüyor. Meme coin hakimiyeti, meme coinlerin toplam piyasa kapitalizasyonunun altcoinlerin toplam piyasa kapitalizasyonuna göre oranıdır. Analist, “Kripto Twitter, birkaç yıl öncesine benzer şekilde, kumardan temellere odaklanmaya doğru kayıyor. Toparlanın beyler, bitti.” diyor.

Kaynak: Ki Young Ju

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx