Xiaomi’nin akıllı kapı kilidi E20, piyasaya sürüldü

Xiaomi’nin Akıllı Kapı Kilidi E20’nin yeni bir versiyonu artık piyasada. E20 WiFi versiyonu ilk olarak bu yıl Ekim ayında Çin’de, kalabalık fonlamayla piyasaya sürüldü ve Kasım ayında açık satışa başlandı. Xiaomi Akıllı Kapı Kilidi E20’nin “Kedi Gözü” versiyonu resmi olarak tanıtıldı. Şu anda JD.com ve diğer platformlarda rezervasyona açık olan ürün, ilk satış fiyatı olarak 1.299 Yuan (yaklaşık 184 Dolar) olarak belirlendi.

Yeni ürün, önceki E20 WiFi versiyonu ile aynı tasarıma ve temel yapılandırmaya sahip. Ancak yeni Kedi Gözü versiyonu, 2.3 MP kamera ve 172° süper geniş açılı sensör ile donatılmış. Kamera, ev sahiplerinin kapının dışındaki durumu, düşük ışıkta bile tam renkli gece görüşü ile görmesini sağlıyor.

Xiaomi’nin akıllı kapı kilidi E20, piyasaya sürüldü

Ayrıca, kullanıcılar kapı dışındaki ziyaretçilerle görüntülü aramalar yapabilir ve hatta çocukları evde daha güvende tutmak için ses değiştiren aramaları bile destekleyebilir. Xiaomi Akıllı Kapı Kilidi E20 Kedi Gözü versiyonu ayrıca bir alarm işlevi görebilir ve kapının dışındaki anormal videoları gerçek zamanlı olarak yakalayabilir. Uzaktan gerçek zamanlı izlemeyi destekler ve 3 günlük ücretsiz bulut dolaşım depolaması sunar.

Daha önce de belirtildiği gibi, diğer yönleri E20 WiFi versiyonu ile aynı. Nispeten geleneksel bir kulp tasarımı benimser ve parmak izi, şifre, periyodik/tek seferlik şifre, NFC, mobil telefon Bluetooth ve anahtar gibi çoklu kilidini açma yöntemlerini destekler. AI 3D parmak izi tanıma teknolojisi ile %99,2 tanıma oranı ve sadece 0,5 saniye tanıma hızı sunar. Ayrıca, bir AI kendini öğrenme algoritması aracılığıyla parmak izi tanımayı sürekli olarak güncelleyebilir. Kullanıldıkça, kilidin açılma süresi daha da hızlanır.

Bu versiyon ayrıca WiFi ile gelir ve MIJIA ağ geçidine bağlanarak diğer akıllı ev cihazları ile eşleşebilir, böylece kapıyı işten çıktıktan sonra açtığınızda otomatik olarak ışıkları açma, televizyonu açma gibi senkronize kontroller sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir